Zadzwoń!

Bezpłatne konsultacje dla pracowników z Ukrainy i Białorusi! Jeśli doświadczasz wyzysku albo pracodawca cię oszukał, Unions Help Refugees może ci pomóc.

Nasza infolinia działa 5 dni w tygodniu (od poniedziałku do czwartku oraz w niedzielę) w godzinach 16:00-19:00.

Numer bezpłatnej infolinii: +48 800 800 605

Połączenia oraz konsultacje są bezpłatne.  Nasi pracownicy powiedzą Ci, co możesz zrobić w Twojej sytuacji. Nasza prawniczka będzie interweniować, kiedy będzie to konieczne.

Zajmujemy się:

  • Legalnym zatrudnieniem: zadzwoń do nas, jeśli pracujesz bez pisemnej umowy lub jesteś na zleceniu, chociaż należy Ci się umowę o pracę.
  • Odzyskiwaniem waszych pieniędzy: skontaktuj się z nami, jeśli pracodawca zalega z wynagrodzeniem, pracujesz za stawkę niższą niż minimalna, dostałaś/eś niesprawiedliwą karę finansową, nie dostajesz wypłaty za nadgodziny.
  • Wypadkami w pracy: pomożemy ci wywalczyć odszkodowanie za wypadek w pracy. Skontaktuj się z nami, jeśli widzisz, że w pracy nie jest przestrzegane BHP.
  • Mobbingiem: pracodawca nie ma prawa krzyczeć na ciebie, ani Cię poniżać. Skontaktuj się z nami, jeśli doświadczasz w pracy agresji.
  • Dyskryminacją: zadzwoń do nas, jeśli na tym samym stanowisku zarabiasz mniej od swoich polskich kolegów.

Zadzwoń do nas, jeśli potrzebujesz porady w sprawie swoich warunków pracy, nie wiesz gdzie zgłosić nadużycia albo chcesz poprawić warunki pracy swoje i swoich kolegów.

Można się z nami skontaktować także przez maila: pomoc@uhr.org.pl, Facebooka, oraz Telegrama.