Nasz zespół

Mariana

Aktywistka UHR. Magister psychologii, pracuje w zawodzie od 13 lat. Pochodzi z miasta Berezan niedaleko Kijowa, aktualnie mieszka w Konstancinie-Jeziornej. Przyjechała do Polski z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Pracuje jako psycholożka w ośrodku interwencji kryzysowej i w Children Hub. Przez 2 lata była wolontariuszką przy organizacji szkoleń i rekolekcji, skierowanych do różnych grup społecznych. Ideą, która rozpala jej serce, jest równość szans i praw wszystkich ludzi, niezależnie od pochodzenia. Wśród celów zawodowych wymienia przede wszystkim powszechną dostępność konsultacji psychologicznych i dbania o zdrowie psychiczne i fizyczne. Poza pracą interesuje się nauką języka polskiego, pisaniem i malowaniem akwarelami.

Aliaksandr

Aktywista UHR. Pochodzi z Grodna, z wykształcenia technik OZE (energii odnawialnej). W UHR zajmuje się pracą w terenie, rozmową z Wami przez helpline, ulotkowaniem i zachęcaniem do dołączenia do związku zawodowego. Interesuje się muzyką, piłką nożną, gra w zespole na gitarze basowej. Ma psa Sztysika, o którym mówi, że jest najlepszy.

Ilya

Aktywista UHR, Urodzony w Grodnie, aktualnie mieszka w Warszawie. Ukończył studia licencjackie na Wydziale Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, wcześniej był stypendystą stypendium prezydenckiego za osiągnięcia w nauce. Z pewnością znacie jego głos z naszego helpline’u. Wśród celów zawodowych wymienia pomoc ludziom, zmianę sytuacji społeczno-prawnej uchodźców i migrantów, ale też wspieranie pracowników w organizowaniu się. Interesuje się historią, filmem, literaturą, lubi koty (ma jednego) i pieski (też ma).

Natalia
Aktywistka zespołu UHR. Dołączyła do zespołu UHR, że moc wykorzystywać swoje umiejętności do wspierania osób, które przeprowadziły się do Polski ze względu na wojnę. W naszym zespole zajmuje się w dużej mierze komunikacją. Pochodzi z Ukrainy, z Żytomierza. Do Polski przyjechała na studia – jest na ostatnim roku psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuje się na wspieraniu rozwoju
osobowości. Ukończyła szkolenia trenerskie i coachingowe. Oprócz tego zajmuje się
psychologią twórczości i bada jak działalność artystyczna wpływa na nasze samopoczucie.
Lubi przekonywać się o tym na własnej skórze – swój wolny czas spędza rysując, tańcząc, lepiąc z gliny i pisząc.

Anna

Aktywistka UHR. Uchodźstwem i migracją zajmuje się od 2015 roku, kiedy współtworzyła Koalicję Wrocław Wita Uchodźców. Ukończyła socjologię na Uniwersytecie Warszawskim, posiada również kompetencje asystentki międzykulturowej. Obecnie zajmuje się studiami nad migracjami. Zależy jej, żeby każda osoba mogła bezpiecznie przekraczać granicę w poszukiwaniu lepszego życia i otrzymać wsparcie w odnalezieniu się w nowym miejscu. W zespole opiekuje się stroną internetową, koordynuje tłumaczenia tekstów i zajmuje się researchem.

Anna Moszczyńska

Prawniczka wspierająca zespół UHR. Posiada duże doświadczenie w zakresie spraw związanych z legalizacją pobytu cudzoziemców w Polsce, zajmowała się również prawem pracy i prawem inwestycyjnym. Ukończyła studia magisterskie na kierunku Prawo w Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Warszawie. Uczestniczy w programie doktoranckim z zakresu prawa konstytucyjnego w Centrum Naukowym INP PAN.

Daria

Współ-koordynatorka zespołu UHR. Rodowita warszawianka z rodziny migranckiej. Ukończyła kierunki związane ze sztuką i teorią sztuki, przez wiele lat była edukatorką kulinarną. Po napaści Rosji na Ukrainę zaangażowała się w pomoc osobom przybyłym z Ukrainy, a także tym, którzy na jej terenie pozostali. Pomagała m. in. przy kwaterunkach, transportach i zbiórkach, a także prowadziła lokalny punkt pomocowy z odzieżą Free Garderoba Podchorążych 20. Ceramika, karmienie ludzi oraz wspinanie to jej ulubione zajęcia

Grzegorz

Współ-koordynator zespołu UHR. Rodowity Warszawiak, wieloletni aktywista, edukator i animator społeczno-kulturalny. Od 20 lat działa społecznie między innymi na rzecz uchodźców i innych grup wykluczonych. Od ponad piętnastu lat należy do związków zawodowych, najpierw przez parę lat emigracji a obecnie w Polsce. Współpracował z szeregiem największych polskich organizacji pozarządowych, od jej początku współtworzy też Koalicję Antyfaszystowską oraz jedno z warszawskich centrów kultury alternatywnej. Fascynuje się technologiami informatycznymi i ich złożonym wpływem na społeczeństwo.