O nas

Naszą misją jest zwiększanie bezpieczeństwa ukraińskich uchodźczyń i uchodźców na polskim rynku pracy.

Pomagamy, jeśli padną ofiarą wyzysku, nieuczciwych praktyk lub drapieżnych pracodawców. Dążymy do trwałych rozwiązań, dzięki którym nie potrzeba już będzie naszej pomocy w przyszłości; tworząc sieci pomocy wzajemnej i struktury związkowe. Edukujemy, aby ustrzec przez niebezpiecznymi warunkami pracy, pomóc poprawnie identyfikować problemy i dać narzędzia do ich rozwiązywania grupowo / kolektywnie / zbiorowo z innymi pracownikami. Szkolimy tak, żeby przekazać praktyczną wiedzę i uczynić odbiorczynie i odbiorców bardziej samodzielnymi, pewnymi siebie i gotowymi działać. Poprzez edukację i organizację dążymy do trwałej zmiany społecznej wśród osób z Ukrainy oraz poprawy ich postrzegania Związków Zawodowych jako narzędzia, dzięki któremu mogą kształtować przyszłość swoją i swojej społeczności.

Cele te realizujemy we współpracy i poprzez Związki Zawodowe, tak aby znosić podziały pomiędzy pracownikami i wspierać integrację osób, które trwale dołączą do polskiego rynku pracy oraz wspierać rozwój struktur pracowniczych w Ukrainie.

Prowadzimy bezpłatną linię wsparcia dla pracownic i pracowników z Ukrainy w językach ukraińskim i rosyjskim. Można do nas zadzwonić od niedzieli do czwartku w godz. 16-19 lub napisać na maila pomoc@uhr.org.pl lub przez nasze social media.

Skontaktuj się z nami, jeśli:

  • chcesz zrozumieć jakie masz prawa w pracy
  • masz wątpliwości co do otrzymanej umowy
  • nie wiesz czy zaproponowane ci warunki pracy są uczciwe
  • chcesz negocjować warunki pracy
  • pracodawca cię oszukał i zalega z wypłatą pieniędzy
  • jesteś dyskryminowany/a w miejscu pracy.

Podpowiemy jakie są możliwe kroki w twojej sytuacji i zapewnimy konsultacje prawnika tam, gdzie to konieczne.

Nasz projekt działa w ramach Fundacji Centrum Organizowania Związków Zawodowych. COZZ jest niezależną, politycznie neutralną organizacją pozarządową, której celem jest wzmacnianie i organizowanie związków zawodowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Fundacja COZZ powstała z inicjatywy Europejskiej Federacji Związkowej UNI EUROPA.

Unions Help Refugees