Czym jest diia.pl?

How Can We Help?
Drukuj

Diia.pl to dokument cyfrowy. W niektórych sytuacjach może zastępować dowód osobisty czy paszport – jest legalnym sposobem zweryfikowanie swoich danych w różnych sytuacjach, np. u lekarza czy w urzędzie. Dokument potwierdza jednocześnie prawo do legalnego pobytu w Polsce i korzystania z ochrony tymczasowej, ponieważ mogą go otrzymać jedynie obywatele Ukrainy, którzy przekroczyli polską granicę po 24 lutego 2022.

Na podstawie diia.pl możesz przekraczać granice państw strefy Schengen oraz przebywać i przemieszkać się po innych krajach strefy poza Polską przez 90 dni w ciągu 180-dniowego okresu.

Jak uzyskać diia.pl?

Jeśli jesteś pełnoletnim obywatelem Ukrainy, przyjechałeś po 24 lutego 2022 i masz nadany numer PESEL, możesz poprosić o aktywowanie Profilu Zaufanego. Zrób to w urzędzie, w którym nadano Ci PESEL. Jeśli nie zakładałeś profilu zaufanego przy nadaniu PESEL, możesz to zrobić przez internet, np. za pośrednictwem polskiego konta w banku. Następnie zainstaluj aplikacje mObywatel i zaloguj się swoimi danymi z Profilu Zaufanego.

Unions Help Refugees