✅ W pierwszej kolejności najlepiej skontaktować się z obecnym w miejscu pracy związkiem zawodowym lub z branżową komisją międzyzakładową, jeśli w Twoim zakładzie nie ma jeszcze związku. Jest to najprostsze rozwiązanie, ponieważ związek może zapewnić Ci pomoc bez zbędnych formalności!


✅ Z łamaniem prawa pomoże nam też Państwowa Inspekcja Pracy. Należy wysłać do niej zgłoszenie, a następnie. PIP przeprowadzi kontrolę w miejscu pracy. Zgłaszając pracodawcę nie ryzykujemy, ponieważ urzędnicy zobowiązani są do utrzymania w tajemnicy informacji o autorze skargi.


✅ W ostateczności kierujemy sprawę do sądu, który może nawet zasądzić odszkodowanie dla nieuczciwie potraktowanego pracownika. Pracownik może zostać przywrócony do pracy lub dostać umowę zgodną z prawem. Należy skierować sprawę do sądu jak najszybciej. Jeśli zostaliśmy nieuczciwie zwolnieni, mamy na to 21 dni.


☝️ Pomożemy ci w każdym z powyższych kroków! Zgłoś się do nas w przypadku łamania twoich praw. O przysługujących Ci prawach dowiesz się z innych naszych postów oraz z naszej strony internetowej!